Duté hlavy...

Autor: Alexej Lešník | 9.10.2005 o 16:22 | Karma článku: 4,20 | Prečítané:  1019x

V istých košických regionálnych novinách - už sú iba jedny /na rozdiel od čias I.ČSR/ a vydáva ich Petit Press, podobne ako denník SME - sa čitateľ mohol dočítať o tom, že istá osoba sa po vyzlečení donaha cez biely deň, začala regulovať dopravu v blízkosti istej košickej nemocnice.

Na tom by nebolo až tak nič prekvapujúceho, veď podobných exhibicionistov slovenský národ pozná viacerých. Po príchode ochrancov zákona, tzv. policajtov, títo, keď sa "dozvedeli", že sa jedná o "stávku", milého občana slušne požiadali by sa obliekol a následne ho nechali na mieste bez toho, aby konali svoju zákonnú povinnosť.

Podľa písm. i/, ods. 1., §2, zákona číslo 171/1993 Z.z. policajný zbor má spolupôsobiť pri zabezpečovaní verejného poriadku, ak bol porušený robí opatrenia na jeho obnovenie. Podľa písm. j/ má dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a má pôsobiť pri jej riadení.Keďže tento občan a svojim konaním narušil verejný poriadok, ale tiež bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, mal tento zbor podľa § 202 Trestného zákona začať trestné stíhanie za výtržnosť. Podľa toho sa výtržnosťou rozumie konanie, ktoré závažnejším spôsobom narúša verejný poriadok a pokoj na verejne, alebo na mieste verejnosti prístupnom. A miestna komunikácia pred nemocnicou s určitosťou takou je! To však neurobila a podľa písm. c/, ods. 1. § 158 Trestného zákona verejný činiteľ, akým polícia je, nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci, môže byť potrestaný odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky...

Košická polícia však v inom prípade, neúspešného viacnásobného košického kandidáta na prezidentský úrad, pre jeho osobné výhrady proti súdom a prokuratúre, viackrát predviedla, pričom použila aj tzv. hmaty. Naviac "urazení" prokurátori nariadili aj psychiatrické vyšetrenie jeho duševného stavu, ktoré však nenaznačovalo žiadne ochorenie. Po ďalšom jeho proteste opätovne požiadali z peňazí daňovníkov, o to isté! A to iba pre jeho názory, ktoré sa "vrchnosti" nepáčili, včítane ústavného súdu.

Pýtam sa, že čo je pre spoločnosť nebezpečnejšie? Keď sa niekto proceruduje na verejnosti nahý, alebo ten, ktorý vyslovuje názor, ktorý sa nepáči a ani nemusí páčiť iným? V "demokratickom" Slovensku prehráva ten druhý.

Takže páni zločinci, alebo tí budúci, ak vás košická polícia náhodou prichytí pri lúpežnom prepadnutí, bráňte sa slovom, že ste sa iba stavili, či budete prichytení a váš úmysel nebol niekoho ozbíjať. Budete s určitosťou prepustení so slovami ospravedlnenia sa zo strany "ochrancov" zákona...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V Štúrove našli štyri funkčné bomby z druhej svetovej vojny, začali s evakuáciou

Odkrytú muníciu si vo štvrtok všimol muž, ktorému ušiel pes.

BRATISLAVA

Bratislava má novú atrakciu. Prechádzku vo výške 85 metrov

Záujemcovia sa môžu pokochať výhľadom z parapetnej rímsy okolo reštaurácie Ufo.


Už ste čítali?