Súkromníči košická polícia?

Autor: Alexej Lešník | 17.9.2005 o 20:59 | Karma článku: 3,62 | Prečítané:  872x

Sľub policajta: "Sľubujem vernosť Slovenskej republike. Budem čestný, statočný a disciplinovaný. Svoje sily a schopnosti vynaložím na to, aby som chránil práva občanov, ich bezpečnosť a verejný poriadok a to aj s nasadením vlastného života. Budem sa riadiť ústavou, ústavnými zákonmi, zákonmi a ďalšími všeobecne záväznými právnymi predpismi. Tak prisahám!".

Ešte dňa 14.08.2005 som zaslal na policajnú linku dôvery MV SR nasledovný email, na ktorý som doteraz neobdržal žiadnu odpoveď. Preto som na uvedenú skutočnosť dňa 10.09.2005 upozornil i ministra vnútra SR. Zároveň, pretože prešla 30 dňová zákonná lehota na prešetrenie sťažnosti, dávam ho na vedomie všetkým blogerom a čitateľom denníka SME. S istotou si vytvoria obraz o tom, ako polícia dodržuje sľub, ktorý dala pri vstupe do štátom platených policajných služieb:

. "Dňa 13.08.2005 v čase okolo 14.00 hod. v košickej mestskej časti Nad Jazerom, konkrétne na Slaneckej ulici veľkou rýchlosťou, so zapnutým modrým výstražným svetlom, uvoľňovalo policajné vozidlo inému vozidlu cestu so zahraničným EČV, ktoré bolo vyzdobené tak, ako je to vo zvyku u svadobníkov /stuhy na kapote/. Mám dotaz, že odkedy policajné vozidlá vykonávajú také služby, pretože na stránkach MV SR som sa o nich nedočítal. Ak posádka tohto vozidla konala svojvoľne, keď s najväčšou pravdepodobnosťou tak bude, žiadam o zverejnenie, že aká zložka polícia tak konala a aký trest za takýto "doprovod" dostala."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Nemecký tím zachránil najmenej pravdepodobný darca. Diktátor

Nemecký hokejový tím zachránil líbyjský diktátor pred krachom.

PLUS

Civilizovaná divočina. Na severe Slovenska to záhadne funguje

Oravská Polhora pôsobí ako vymyslená.


Už ste čítali?