Prečo som vystúpil zo Syndikátu slovenských novinárov

Autor: Alexej Lešník | 2.9.2005 o 12:58 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1183x

Po roku 1989, mysliaci si naivne, že aj na Slovensku zaveje konečne vlajka demokracie, podal som do Syndikátu slovenských novinárov prihlášku.

Po preverovaní mojej osoby podobne, ako to robila iba nedávno štátna bezpečnosť, bol som konečne prijatý a v roku 1991 som obdržal novinársky preukaz po číslom 0292.

Bol som rád, že po dlhom čase neslobody, kedy som mal písomne zakázané písať pre svoju politickú nespoľahlivosť /nesúhlasil som totiž s vpádom okupačných vojsk v roku 1968 na naše územie/ do novín, budem sa môcť slobodne vyjadrovať. Ale ako som si všímal, väčšina komunistických novinárov, ktorí donedávna vychvaľovali vedúcu úlohu komunistickej strany a potlačovali každý iný názor a donášali, ako spolupracovníci štátnej bezpečnosti, sa stali členmi VPN /verejnosti proti násiliu/. Stali sa zo dňa na deň najväčšími demokratmi a dobre že nerobili prednášky o tom, že čo je to demokracia. Keď som sa stretával s týmito prevracačmi kabátov, doslovne sa mi dvíhal žalúdok nad ich falošnosťou, amorálnosťou a pokriveným charakterom. Všetko to vyústilo v roku 1994, kedy sa do krajského predsedníctva v Košiciach nominovali "novinári" bývali agenti ŠtB. Pretože väčšina ostatných novinárov nebola o nič čistejšia, mohli si to dovoliť. Na protest som z toho nedemokratického syndikátu tzv. novinárov demonštratívne vystúpil a v otvorenom liste zverejnenom v týždenníku Domino /nejaký čas ho vydával aj Petit press, a.s./ som zdôvodnil svoj postup a to aj so zverejnením mien týchto farizejov.

Od tohto obdobia už prešlo 11 rokov a ako vidím opätovne na Slovensku vyrastajú podobní pochlebovači, akými boli títo tiež novinári. Objavujú sa Bellovia, Varjanovci a podobná háveď, ktorá je presvedčená, že sú jedinými vyvolenými, ktorí majú právo šíriť pravdu a cenzurovať tých, ktorí nechcú a ani nebudú mlčať nad nepravosťami, ktoré strpčujú každodenný život občanov tohto štátu! Sú však na omyle a pravdu nebudú môcť už tak ľahko v 21. storočí umlčovať cenzurovaním. Toto je môj odkaz aj pre vydavateľa a šéfredaktora denníka SME, ktorí sa zatiaľ hrajú na mrtvého chrobáka!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan na tlačovej konferencii nehovoril pravdu

Minister školstva na tlačovej konferencii povedal, že hodnotiace kritériá boli známe v roku 2015. V skutočnosti boli schválené o rok neskôr.

KOMENTÁRE

Diabol, z ktorého sa zrodil boršč

Nebezpečná invázna rastlina zaplavila Rusko. Skúsenosti s ňou má aj Slovensko.

KULTÚRA

Socialistickú architektúru opľúvame. Dedeček vám preto neotvorí

Raper Vladimír 518 chce rehabilitovať socialistickú architektúru.


Už ste čítali?