Verejná výzva p. Šimečkovi k napísaniu "objektívnej" reportáže o...

Autor: Alexej Lešník | 3.8.2005 o 20:16 | Karma článku: 4,03 | Prečítané:  1051x

Vážený pán Šimečka, Doteraz som si vážil Vašu otvorenosť a akceptovanie rozdielnosti názorov občanov tohto štátu na stránkach denníka SME, o ktorej odteraz už začínam pochybovať! Po Vašom stanovisku, že súhlasíte s názorom p. Varjanovej vo veci cenzúry môjho posledného príspevku, upriamujem Vašu pozornosť na článok 26, ods. 2. ústavy SR, citujem:"Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou...ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať, rozširovať idey a informácie..."Ďalej na ods. 3 toho istého §, citujem:"Cenzúra sa zakazuje".

Považujete za rasistické výroky Vami vytypované, ktoré konkretizujem:

A tak cigáni naďalej kradnú, prepadávajú, ničia všetko čo im príde pod ruku, pričom sa oháňajú svojimi ľudskými právami.-Odpovedám, že ako občan Košíc, na rozdiel od Vás, poznám situáciu na sídlisku Luník IX, na Vodárenskej ulici, ďalej v historickom jadre Košíc, najväčšom v strednej Európe, konkrétne na Kováčskej a Mäsiarskej ulici.

Dospelejší, tzv. olášskí cigáni veselo okrádajú chodcov, keď po štátnej a mestskej polícii niet ani chýru-Odpovedám, týka sa to hlavne košickej Hlavnej ulici, kde napriek tomu, že sú tam namontované monitory, situácia je už ďalej ťažko udržateľná!

...ako ten smradľavý cigán...-Odpovedám, s určitosťou ste nevyužili služby košickej MHD, smerom od a na Luník IX, keď zastávku na tomto sídlisku chcel DPMK aj z týchto dôvodov zrušiť. Resp. ste nemali možnosť nakupovať v čase vyplácania "sociálky" v košických super a hypermarketoch a dýchať arómu zasmradených tiežobčanov.

Lebo štát a jeho orgány konajú zvrátene a bránia útočníkov z rad cigánov na úkor napadnutých "gadžov"-Odpovedám, že konkrétny je aj môj prípad, keď som bol fyzický napadnutý cigánom. Orgány činné v trestnom konaní namiesto toho, aby vec prešetrili v súlade so zákonom, obžalovali moju osobu iba preto, že som sa dovolil ubrániť! Až súd jednoznačne takúto obžalobu zrušil! Proti útočníkovi sa podalo trestné oznámenie aj z krivého obvinenia a svedectva.

Pokiaľ ste si nie istý s významom slova rasizmus /arab - franc./ je to teória hlásajúca nerovnocennosť rás, pripisujúca určitej rase význam vo vývine ľudstva, pričom označuje daktoré rasy za "nižšie", "neplnocenné". Resp. nadradenosť jednej rasy nad druhou. Z českého zdroja uvádzam:"Rasismus neopodstatněně zdůrazňuje význam tzv. rasových znaků-např. barvy kůže, vlasového porostu, tvaru lebky, rtů, nosu, očí apod.-a redukuje na ně lidskou podstatu. Rasismus dělí rasy na nižší, které pokladá za ménécenné, případně spol. nebezpečné, a na vyšší a ospravedlňuje tím rasovou segregací, agresi a případně i fyzickou likvidaci příslušníků některých ras. Rasismus je organickou součástí např. nacistické ideologie, jeho výraznou variantou je antisemitismus, Ku-klux-klan, resp.apartheid.

Za účelom zmapovania situáciu v meste žiadam preto vyslať do Košíc bratislavského redaktora, i keď v tomto meste máte filiálku. Samozrejme, že mu nič nebráni sa spojiť aj s policajným orgánom, od ktorého má možnosť si vyžiadať správu o kriminalite v meste a to výslovne cigánmi. Z toho môže tiež zistiť percentuálne zastúpenie tohto etnika v celkovej kriminalite mesta. Doporučujem tiež navštíviť Magistrát mesta Košíc, ale tiež vedenie Dopravného podniku mesta Košíc. Pokiaľ zistené údaje nebudú v súlade s mojim postrehom, potom ma môžete nazvať rasistom, dovtedy si to "označenie" vyprosujem a zvažujem sa brániť po právnej stránke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V Štúrove našli štyri funkčné bomby z druhej svetovej vojny, začali s evakuáciou

Odkrytú muníciu si vo štvrtok všimol muž, ktorému ušiel pes.

BRATISLAVA

Bratislava má novú atrakciu. Prechádzku vo výške 85 metrov

Záujemcovia sa môžu pokochať výhľadom z parapetnej rímsy okolo reštaurácie Ufo.


Už ste čítali?