Verejná výzva p. Šimečkovi k napísaniu "objektívnej" reportáže o...

Autor: Alexej Lešník | 3.8.2005 o 20:16 | Karma článku: 4,03 | Prečítané:  1059x

Vážený pán Šimečka, Doteraz som si vážil Vašu otvorenosť a akceptovanie rozdielnosti názorov občanov tohto štátu na stránkach denníka SME, o ktorej odteraz už začínam pochybovať! Po Vašom stanovisku, že súhlasíte s názorom p. Varjanovej vo veci cenzúry môjho posledného príspevku, upriamujem Vašu pozornosť na článok 26, ods. 2. ústavy SR, citujem:"Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou...ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať, rozširovať idey a informácie..."Ďalej na ods. 3 toho istého §, citujem:"Cenzúra sa zakazuje".

Považujete za rasistické výroky Vami vytypované, ktoré konkretizujem:

A tak cigáni naďalej kradnú, prepadávajú, ničia všetko čo im príde pod ruku, pričom sa oháňajú svojimi ľudskými právami.-Odpovedám, že ako občan Košíc, na rozdiel od Vás, poznám situáciu na sídlisku Luník IX, na Vodárenskej ulici, ďalej v historickom jadre Košíc, najväčšom v strednej Európe, konkrétne na Kováčskej a Mäsiarskej ulici.

Dospelejší, tzv. olášskí cigáni veselo okrádajú chodcov, keď po štátnej a mestskej polícii niet ani chýru-Odpovedám, týka sa to hlavne košickej Hlavnej ulici, kde napriek tomu, že sú tam namontované monitory, situácia je už ďalej ťažko udržateľná!

...ako ten smradľavý cigán...-Odpovedám, s určitosťou ste nevyužili služby košickej MHD, smerom od a na Luník IX, keď zastávku na tomto sídlisku chcel DPMK aj z týchto dôvodov zrušiť. Resp. ste nemali možnosť nakupovať v čase vyplácania "sociálky" v košických super a hypermarketoch a dýchať arómu zasmradených tiežobčanov.

Lebo štát a jeho orgány konajú zvrátene a bránia útočníkov z rad cigánov na úkor napadnutých "gadžov"-Odpovedám, že konkrétny je aj môj prípad, keď som bol fyzický napadnutý cigánom. Orgány činné v trestnom konaní namiesto toho, aby vec prešetrili v súlade so zákonom, obžalovali moju osobu iba preto, že som sa dovolil ubrániť! Až súd jednoznačne takúto obžalobu zrušil! Proti útočníkovi sa podalo trestné oznámenie aj z krivého obvinenia a svedectva.

Pokiaľ ste si nie istý s významom slova rasizmus /arab - franc./ je to teória hlásajúca nerovnocennosť rás, pripisujúca určitej rase význam vo vývine ľudstva, pričom označuje daktoré rasy za "nižšie", "neplnocenné". Resp. nadradenosť jednej rasy nad druhou. Z českého zdroja uvádzam:"Rasismus neopodstatněně zdůrazňuje význam tzv. rasových znaků-např. barvy kůže, vlasového porostu, tvaru lebky, rtů, nosu, očí apod.-a redukuje na ně lidskou podstatu. Rasismus dělí rasy na nižší, které pokladá za ménécenné, případně spol. nebezpečné, a na vyšší a ospravedlňuje tím rasovou segregací, agresi a případně i fyzickou likvidaci příslušníků některých ras. Rasismus je organickou součástí např. nacistické ideologie, jeho výraznou variantou je antisemitismus, Ku-klux-klan, resp.apartheid.

Za účelom zmapovania situáciu v meste žiadam preto vyslať do Košíc bratislavského redaktora, i keď v tomto meste máte filiálku. Samozrejme, že mu nič nebráni sa spojiť aj s policajným orgánom, od ktorého má možnosť si vyžiadať správu o kriminalite v meste a to výslovne cigánmi. Z toho môže tiež zistiť percentuálne zastúpenie tohto etnika v celkovej kriminalite mesta. Doporučujem tiež navštíviť Magistrát mesta Košíc, ale tiež vedenie Dopravného podniku mesta Košíc. Pokiaľ zistené údaje nebudú v súlade s mojim postrehom, potom ma môžete nazvať rasistom, dovtedy si to "označenie" vyprosujem a zvažujem sa brániť po právnej stránke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?